Güvenlik gerekliliklerinin son derece üst seviyelerde olduğu denetimi ve gözetimi bir çok yasalara ve standartlara dayandırıldığı bir sektör olan havacılık, uzay ve savunma sektörü, gelişen sosyal, ekonomi ve teknolojiye paralel bu sektörün ihtiyaç duyduğu yüksek standartlara sahip şirket sayısıda gün geçtikçe artmaktadır.

0 sıfır hata üretim ve hizmet koşulu isteyen havacılık, uzay ve savunma sektörü; üretim ve hizmet süreçlerinin kalitesini kontrol altına almak, izlemek, iyileştirmek ve müşteri beklentilerini en üst seviyelerde karşılanması ve sürekliliğinin sağlanması adına AS 9100
TM Rev D KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ—HAVACILIK, UZAY ve SAVUNMA KURULUŞLARI için Kalite Yönetim Standardı yayınlanmıştır.

Havacılık, uzay ve savunma sektörüne, sistem, kompanent ve parça tasarımını, üretimini ve üretim sonrası servis hizmetleri veren kuruluşların kalite gerekliliklerini yansıtan AS 9100
TM Rev D Rev. D , TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Standardı gereklilikleri temeline dayandırılarak, havacılık sektörü için belirlenmiş özel gereklilikleri taşımaktadır.

Kalite yönetim sistemi prensipleri ve süreç yönetimi TS EN ISO 9001:2015 ile uyumludur,

AS 9100TM Rev D Başta Uluslar arası Havacılık Kalite Grubu (IAQG) üyeleri olmak üzere, her türlü hava, uzay ve savunma taşıtları ve ekipmanları üreten ana üreticiler (Prime Manufacturers) ve bu taşıtları ve ekipmanları satın alan müşteri grubu olarak tanımlanan özel ve askeri kuruluşların belirlediği üretim ve hizmet disiplinini havacılık, uzay ve savunma sektörüne bağlı tüm tedarik zincirindeki şirketlerin uyması prensibine dayalıdır.

AS 9100TM Rev D Eylül 2016’te yayınlanmıştır ve yeni standart ile ilgili değişikliklere ilişkin detaylı bilgiler, ilerleyen günlerde web sayfamızda yayınlanacaktır.

Destek Mühendislik Ltd. olarak 12 yıllık danışmanlık ve eğitim hizmetleri tecrübesiyle, Havacılık, uzay ve savunma sektörüne hizmet sunan ve kalite sistemlerinin standardını ve performansını arttırmak isteyen müşterilerimize AS 9100TM Rev D Kalite Yönetim Sistemi uygulamaları kapsamında ihtiyaç duyacakları eğitim, danışmanlık ve denetim hizmetleri vermektedir.